Dziś mamy 1 czerwca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 kwietnia 2020

Dzieci bawiły się na placu zabaw bez nadzoru. Rodzice zostali pouczeni

fot. archiwum

fot. archiwum

Wprowadzone w związku z pandemią zakazy dotyczą między innymi przemieszczania się# małoletnich bez nadzoru dorosłych. Niestety zdarzają się przypadki, że rodzice nie dopełniają swoich obowiązków, czego przykładem może być sytuacja, jaka ostatnio miała miejsce w Paterku.

Zgłoszenie o tym, że wbrew obowiązującym zakazom małoletnie dzieci korzystają z placu zabaw w Paterku, wpłynęło na stanowisko kierowania nakielskiej komendy minionej niedzieli (5.04.2020). Skierowani na miejsce policjanci faktycznie we wskazanym miejscu zastali troje małoletnich grających w piłkę. Dzieci przebywały na placu bez jakiegokolwiek nadzoru rodziców, poza tym łamiąc czasowy zakaz korzystania z tego typu miejsc.

Policjanci dowieźli chłopców do ich domów i przekazali pod opiekę rodzicom, jednocześnie przeprowadzając z małoletnimi rozmowę wychowawczą na temat zakazów wprowadzonych w związku z pandemią.

Nieodpowiedzialnością wykazali się niestety rodzice, którzy dopuścili do wspólnej zabawy dzieci na placu zabaw, za co zostali przez mundurowych pouczeni.

Nakielscy policjanci do każdej placówki oświatowej przekazali pismo dotyczące obowiązujących zakazów związanych z przemieszczaniem się małoletnich bez opieki dorosłych. Pisma te trafiły do rodziców, dlatego też mundurowi apelują do opiekunów. Bądźcie odpowiedzialni i pamiętajcie, że od waszego odpowiedzialnego zachowania zależy zdrowie wielu osób!

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 9 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (11)

  brawo, w dniu 07-04-2020 15:12:39 napisał:

  Brawo dla Policjantów, że potrafią rozsądnie podejść do takich spraw.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (20)

  ja, w dniu 07-04-2020 15:26:28 napisał:

  Powinni jeszcze 500+ odebrać to by się jedna z drugą nauczyły gówniarzy pilnować.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  MIA, w dniu 07-04-2020 18:36:47 napisał:

  To samo na Sadowej za płotem medicusa. Bawi się tam masa dzieci bez nadzoru. Jak stałam w kolejce to nawet policja przejeżdżała i chyba nie chciała widzieć.

  odpowiedz

  • 1 (9)

  sołtys, w dniu 07-04-2020 19:26:40 napisał:

  Proszę o patrol Stanisławka ul. Wiatrakowa Patologia żłopie piwsko a dzieciaki hulają, uważają że im wszystko wolno

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (1)

  Ewelina, w dniu 08-04-2020 22:19:01 napisał:

  Na co drugim podwórku bawią się dzieci ale co tam,rodzice mają to gdzieś!! Od jutra gdzie tylko zobacze gzuba na podwórku dzwonie na policje !

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (1)

  Zenek , w dniu 11-04-2020 22:35:39 napisał:

  Nie widać policji w Nakle na ulicach

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
39PLN od 15zł/mcPLN
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP50
1299PLN PROMOCJAPLN
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Zabiegi dla panów
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)