Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

20 stycznia 2022

Dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. Zachowanie 28 i 47-latka oceni sąd

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Minionej doby nakielscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców#, którzy prowadzili pojazdy wbrew sądowym zakazom. Dodatkowo jeden z mężczyzn okazał się być osobą poszukiwaną, celem odbycia kary ośmiu miesięcy pozbawienia wolności za swoje wcześniejsze występki.

Minionej doby nakielscy mundurowi zatrzymali dwie osoby, które mimo iż zabronił im tego sąd, wsiadły za kierownicę i ruszyły w trasę.

Wczoraj (19.01.22) o godzinie 13.00 nakielscy ,,patrolowcy” na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej opla. Kierującym okazał się być 28-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego. Po sprawdzeniu personaliów kierowcy w policyjnych systemach wyszło, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż wyrokiem zabronił mu tego sąd.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymali o godz. 14.00 w Mroczy policjanci z miejscowego komisariatu. Podczas kontroli drogowej volkswagena i sprawdzania danych kierującego w policyjnych systemach okazało się, że 47-letni mieszkaniec gminy Więcbork ma wydany sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo okazał się być osobą poszukiwaną, celem odbycia kary ośmiu miesięcy pozbawienia wolności za swoje wcześniejsze występki.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za złamanie sądowego zakazu mężczyznom grozi kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Zachowanie 28 i 47-latka oceni sąd. Na decyzję sądu mieszkaniec gminy Więcbork będzie czekał za więziennymi murami, gdzie dzisiaj (20.01.22) został doprowadzony w związku z prowadzonymi za nim poszukiwaniami.

Materiał: KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    nuki, w dniu 21-01-2022 08:51:54 napisał:

    Kary są za małe i nieadekwatne do czynów, tak samo jak i więzienia, które nie mogą zastępować sanatoria. Więzienie powinno być tak dokuczliwe, że skazany za wszelką cenę nie powinien chcieć tam wrócić. Pamiętam kiedyś było na moim terenie więzienia dla kierowców skazanych do 5 lat, więźniowie pracowali w pobliskim SKR i nikt ich nie pilnował i nikomu nie przychodziło uciekać. Każdy rodzaj przestępstw powinien mieć inne więzienie i warunki, ci najgorsi przestępcy nie powinni mieć nawet żadnych łóżek, powinni spać na deskach i jeść na okrągło parówki z kapustą jak w Alkatras i żadnych praw a nie jak dziś wymogi i odszkodowania.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)