Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

08 sierpnia 2019

Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Weekend pełen sportowych emocji

fot. pow.

fot. pow.

Już jutro rozpoczynają się# Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. W dniach 9-11 sierpnia 2019 roku 12 najlepszych krajów podczas 3 dniowej rywalizacji na Stadionie Zawiszy w Bydgoszczy powalczy o tytuł najlepszej drużyny europejskiej.

DME to rywalizacja najlepszych lekkoatletów Europy, gdzie liczą się wspólne wyniki startu danej reprezentacji. Pierwsza edycja mistrzostw została rozegrana w 2009 r., obecnie impreza odbywa się w cyklu dwuletnim. W sierpniu 2019 roku na Stadionie Zawiszy w Bydgoszczy udział wezmą reprezentacje (kolejno wg miejsca w ostatnich DME): Niemiec, Polski, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Ukrainy, Włoch, Czech, Grecji, Szwecji, Finlandii i Szwajcarii.

Zawodnicy rywalizować będą we wszystkich konkurencjach lekkoatletycznych wśród kobiet i mężczyzn - biegi na 100m, 200m, 400m, 800m, 1500m, 3000m, 5000m, 3000m z przeszkodami, 100m przez płotki kobiet, 110m przez płotki mężczyzn, 400m przez płotki, sztafeta 4x100m, sztafeta 4x400m, skok wzwyż, skok o tyczce, skok w dal, trójskok, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut młotem i rzut oszczepem.

W skoku w dal, trójskoku i konkurencjach rzutowych liczba prób jest uzależniona do wyników z poprzednich kolejek. W sprintach, biegach płotkarskich oraz sztafetach zawodnicy startują w podziale na serie. Skoczkowie wzwyż i tyczkarze są eliminowani z konkursu gdy trzykrotnie nie zaliczą tej samej wysokości (tak jak w innych zawodach) bądź gdy w sumie zanotują cztery "zrzutki". Opracowany przez Europejską Federację Lekkiej Atletyki (European Athletics) system awansów i spadków określa udział 51 reprezentacji z Europy w każdej z 4 lig. W Super Lidze 3 drużyny z najmniejszą liczbą punktów w całościowej punktacji spadają do rywalizacji w 1 lidze w następnej edycji DME. Ich miejsce zajmują 3 najlepsze, medalowe drużyny 1 ligi.

Zapraszamy wszystkich na to wyjątkowe wydarzenie sportowe pełne fantastycznej rywalizacji na najwyższym poziomie, emocji i wzruszeń.

Oceń artykuł: 14 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Budowa magazynów
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)