Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

16 stycznia 2019

Dogrywka w głosowaniu do rady sołeckiej. Mieszkańcy Izabeli zdecydowali

fot.BG

fot.BG

34 mieszkańców przybyło do świetlicy wiejskiej, aby spośród siebie powołać nowego sołtysa# oraz radę sołecką. Do tej drugiej na trzy miejsca kandydowało aż siedem osób.

Zebranie, które odbyło się w świetlicy wiejskiej, z ramienia burmistrza Mroczy poprowadził Paweł Górecki. Pierwszym punktem głosowania niezbędnym do jego przeprowadzenie było powołanie komisji skrutacyjnej. W skład jej weszli: Kazimiera Rutkowska jako przewodnicząca oraz członkowie Łukasz Śmiechowski i Przemysław Michalski. Problemu nie było również z wyłonieniem kandydata na sołtysa. Wiesław Michalski! – zgodnie wygłosili mieszkańcy. Głosowanie było zatem formalnością. 32 głosy za, wobec 2 przeciwko, zdecydowały o tym, że kolejną kadencję na fotelu sołtysa spędzi Wiesław Michalski. Tym razem jednak trwać będzie ona nie 4 lata, a 5 lat. Kolejnym krokiem było powołanie nowej rady sołeckiej. Swoje kandydatury zgłosiło aż siedmioro kandydatów: Zenon Smoliński, Janina Oleś, Teresa Kasprzak, Aldona Michalska, Bernadeta Śmiechowska, Jan Marciniak i Dorota Niemczyńska. Pierwsze głosowanie okazało się niewystarczające, ponieważ potrzebne było drugie, aby wyłonić trzeciego członka rady. Jako pierwsi dołączyli do niej: Teresa Kasprzak (18 głosów) oraz Zenon Smoliński (16 głosów). W dogrywce zmierzyły się Aldona Michalska i Bernadeta Śmiechowska. W stosunku głosów 16:18, radę uzupełniła ta druga.

W otwartej dyskusji, która odbywała się pomiędzy głosowaniami, głos zabierali przybyli goście. Prowadzący z ramienia burmistrza to zebranie Paweł Górecki przekazał mieszkańcom, że na terenie wsi pojawi się równiarka oraz transport kamienia na drogę powiatową w stronę Podgórza. Jeden z mieszkańców skarżył się transport ciężarowy buraków – jezdnia jest dla pojazdów poruszających się, a nie do załadunku samochodów ciężarowych – denerwował się mieszkaniec. – Firma, która przyjmuje te buraki, poczuwa się w jakimś stopniu do odpowiedzialności za poniszczone drogi i przekazuje kamień oraz szlakę na poprawę ich stanu. Załadowanie samochodu ciężarowego na polu to nie problem, gorzej wygląda sprawa z wyjazdem, dlatego korzysta się z dróg – tłumaczył Górecki.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)