Dziś mamy 22 maja 2019, środa, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2018

Dofinansowanie na modernizację dróg. Powiat otrzymał ponad 400 tys. zł

fot. Szymon Ździebło

fot. Szymon Ździebło

Ponad 10 milionów złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego trafi w tym roku na modernizację # 79 kilometrów dróg dojazdowych do gruntów rolnych w 110 gminach regionu. Uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie inwestycji z przedstawicielami samorządów lokalnych odbyło się w środę (6 czerwca) w Urzędzie Marszałkowskim.

- Co roku kujawsko-pomorskie gminy wiejskie mogą skorzystać z dotacji z budżetu województwa na poprawiające jakość gruntów rolnych inwestycje związane z budową i modernizacją dróg dojazdowych. Pula środków, którymi dysponujemy na ten cel, pochodzi opłat związanych z wyłączeniem gruntów z produkcji rolniczej – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Pieniądze te można przeznaczać m.in. na szeroko rozumiane działania na rzecz poprawy jakości gruntów rolnych, w tym na budowę dróg dojazdowych do pól i pastwisk. Finansowane w ten sposób przedsięwzięcia modernizacyjne polegają najczęściej na położeniu twardej lub utwardzonej nawierzchni w wybranej przez lokalne władze technologii, budowie zjazdów i odwodnieniu drogi.

W latach 2007-2017 proces ten objął 854 kilometry dróg na obszarach wiejskich. Samorząd województwa wsparł te przedsięwzięcia 77 milionami złotych.

Tegoroczni beneficjenci, rodzaj inwestycji i wartość wsparcia z terenu powiatu nakielskiego to gmina Mrocza, Sadki, Nakło nad Notecią oraz Kcynia. 

W gminie Mrocza modernizacja za kwotę 76 800,00 obejmie drogę w Samsieczynku.
Za taką samą kwotę w gminie Nakło inwestycja zostanie wykonana w Karnówku.
W gminie Sadki modernizacja zostanie przeprowadzona w Radziczu oraz Dębionku - łączna wartość zadania wynosi 144 000,00.

Z kolei w gminie Kcynia droga dojazdowa zostanie zbudowana w Mieczkowie. Wartość tej inwestycji opiewa na kwotę 136 800,00. Łącznie powiat nakielski otrzyma 434 400,00 na budowę dróg dojazdowych do pastwisk i pól.

W ceremonii wręczenia umów przedstawicielom gmin wzięli udział marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Dariusz Kurza oraz przewodniczący sejmiku Ryszard Bober.

materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego/red. 

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (8)

  MagdaMagda, w dniu 06-06-2018 18:40:42 napisał:

  Brawa dla wójta Sadki dostały najwięcej z całego powiatu!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -3 (5)

  Sadkkowianin Jeden, w dniu 06-06-2018 20:28:31 napisał:

  na pastwiska łąki? no to rozumię

  odpowiedz

  • 1 (7)

  obserwator, w dniu 06-06-2018 20:54:06 napisał:

  To moze w koncu laki w Anielinach za ktore placimy podatek a sa to nieuzytki bo stale stoi tam woda stana sie przedmiotem modernizacji ?????

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (7)

  Hmm, w dniu 06-06-2018 23:17:48 napisał:

  Znowu burmistrz Miichalak nie zdobył żadnej kasy dla Szubina

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Gimnastyka korekcyjna
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Pomoc drogowa
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Makijaż ślubny
Szafy przesuwne
Narożniki
Tonery Directions
27PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)