Dziś mamy 5 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

07 lipca 2020

Do rozdania 49 wozów strażackich. Omawiano szczegóły drugiej edycji bitwy

fot. KPUW

fot. KPUW

Dzisiaj, w delegaturach KPUW we Włocławku i w Toruniu, Wojewoda Kujawsko-Pomorski #Mikołaj Bogdanowicz wraz z Kujawsko-Pomorskim Komendantem Wojewódzkim PSP bryg. Jackiem Kaczmarkiem mówił o szczegółach drugiej edycji „Bitwy o wozy”.

- Jest to program, który uruchomił Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, polegający na tym, że gminy, które w drugiej turze wyborów prezydenckich będą miały najwyższą frekwencję otrzymają środki na zakup nowego wozu pożarniczego. W stosunku do pierwszej edycji zasady zmieniły się o tyle, że wozów jest więcej, czyli 49. Po jednym wozie na każde z 49 byłych województw (według stanu granic województw, który obowiązywał 31.12.1998 r.) – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

W „Bitwie o wozy” mogą wziąć udział gminy wiejskie, miejsko-wiejskie i miejskie do 20 tys. mieszkańców. - Zależy nam na tym, aby jak największa liczba mieszkańców wzięła udział w tych wyborach. Dlatego bardzo proszę o mobilizację – dodał przedstawiciel rządu w województwie.

Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej zachęcał jednostki OSP oraz lokalne samorządy, aby wzięły aktywny udział w akcji „Bitwa o wozy”.

- Bardzo się cieszę, że rok obecny będzie rekordowy pod względem zakupu pojazdów pożarniczych. Do jednostek w kraju trafi około 600 nowych pojazdów o wartości blisko 480 milionów złotych. Nigdy w historii Państwowej Straży Pożarnej, w historii OSP, nie było tak dużej dotacji, a jest to dotacja tylko na samochody. Oprócz tego przekazywane są środki na umundurowanie, na sprzęt potrzebny do likwidacji skutków różnych zdarzeń – podkreślił bryg. Jacek Kaczmarek.

Przypominamy, że dzięki środkom pochodzącym m.in. z MSWiA strażacy-ochotnicy z całej Polski otrzymają w tym roku prawie 600 nowych wozów ratowniczo-gaśniczych.

Strażacy ochotnicy są ważnym elementem systemu bezpieczeństwa w naszym kraju. Często docierają na miejsce zdarzenia jako pierwsi, potrafią działać w najtrudniejszych warunkach i na nich liczą mieszkańcy. Działalność OSP jest wszechstronna - w ostatnich latach strażacy OSP pokazali, że są świetnie przygotowani do działań ratowniczych po wystąpieniu wichur czy podtopień. Oprócz działań ratowniczych doskonale potrafią integrować lokalną społeczność. Są w swoich miejscowościach świetnymi organizatorami wielu wydarzeń. W ten sposób pokazują jak tworzyć świadome i aktywne społeczeństwo obywatelskie.

Na koniec 2019 r. w Polsce działało ponad 16 tys. jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Do OSP należy ponad 500 tys. druhów i druhen. Strażacy-ochotnicy są ważnym ogniwem Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. OSP działają we wszystkich województwach. Najwięcej strażaków ochotników działa w województwie mazowieckim – ponad 60 tys. druhen i druhów.

Materiał: KPUW

Oceń artykuł: 3 19

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  Dfg, w dniu 08-07-2020 11:46:28 napisał:

  Czyli w Polsce jest tak wiele sprzętu strażackiego że zrobiono konkurs bitwa o wozy. Mam rozumieć że w naszym kraju nie ma miejsc gdzie te wozy są pilnie potrzebne? Dobrze ze jeszcze 500+ w jakiś konkursach nie rozdają.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Mig, w dniu 08-07-2020 12:39:44 napisał:

  Prezes i spółka uznali że mieszkańcy takich miejscowości jak Ślesin, Trzeciewnica, Suchary czy Polichno nie zasługują na udział w konkursie i samochody. Uwzględnijcie to przy urnach!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  r-ek, w dniu 08-07-2020 21:26:48 napisał:

  Do Piotra N. z poprzedniego artykułu .Takich ludzi ma PIS opowiedz o pracy w straży jak zzaczynałeś jak skonczyłeś

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO600
1349PLN PROMOCJAPLN
Rolery - mezoterapia skóry
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Odchudzanie
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)