Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

21 listopada 2016

Czwarta kolejka za nami. Kilka spotkań zakończyło się po dwóch setach

W niedzielę, 20 listopada, rozegrane zostały spotkania IV kolejki Nakielskiej Ligi Siatkówki. #Cztery z nich zakończyły się po dwóch setach, a w dwóch do wyłonienia zwycięzców potrzebny był tie-break.

Sękacze - Żegluga 2:1 (26:24 23:25 15:10)

Drużyna Sękaczy wygrała w poprzednich kolejkach dwa mecze ze słabszymi rywalami, nie tracąc przy tym seta, natomiast Żegluga w trzech spotkaniach dwa razy grała tie-breaki. Początek pierwszego seta lepiej ułożył się dla Sękaczy, którzy szybko zbudowali bezpieczną przewagę. W szczytowym momencie wynosiła ona nawet 8 punktów (17:9). Jednak wtedy nastąpiło w ich szeregach rozluźnienie, które skrzętnie wykorzystała Żegluga i po udanej serii zagrywek Jakuba Adamczewskiego złapała kontakt w końcówce. W tej więcej opanowania wykazali jednak zawodnicy Sękaczy i wygrali na przewagi - 26:24. Druga partia to lustrzane odbicie pierwszej. Ekipa „gospodarzy” kontynuowała dobrą grę z drugiej połowy przegranego seta i prowadziła nawet 16:6. Jednak ich przeciwnicy mozolnie, punkt po punkcie odrabiali straty i doprowadzili do stanu 23:24. Wtedy jednak serwis zepsuł Tomasz Marach i trzeba było rozegrać trzecią partię. W niej od początku sytuację kontrolowały jednak Sękacze i mimo czterech błędów na zagrywce pewnie wygrały do 10. Najwięcej punktów zdobyli Marach i Bartosz Ksobiech (Żegluga)- obaj po 13.

Żegluga – Bel-Team Osiek 2:1 (25:22 18:25 15:13)

Faworytem tego spotkanie bez wątpienia była Żegluga, bowiem zespół z Osieka dotychczas prezentował się słabo i nie zdobył jeszcze ani punktu. Do połowy seta trwała wyrównana walka, wynik oscylował w granicach remisu. Jednak Bel-Team utknął wtedy na dwóch ustawieniach i nagle zaczął przegrywać 8 punktami. Zryw na koniec partii nie wystarczył, aby zniwelować straty – przegrali ją trzema oczkami. W drugim secie to Osiek dyktował warunki gry i dzięki lepszej grze zarówno w obronie, jak i w ofensywie kontrolował przebieg tej odsłony. Do rozstrzygnięcia potrzebny był trzeci set. Drużyna „gospodarzy” wszystkie poprzednie trzy tie-breaki w tym sezonie przegrała, jednak tym razem stało się inaczej. Od początku udało im się wyjść na dwu-, trzypunktowe prowadzenie. Bel-Team doprowadził jeszcze do stanu 12:13, ale wtedy poskutkowały czasy dla Żeglugi i po zaciętej końcówce to oni cieszyli się z wygranej. Najskuteczniejsi na boisku był Miłosz Giese z Osieka- 12 oczek i Bartosz Ksobiech, zdobywca aż 20 punktów (rekord sezonu).

Bel-Team Osiek – Olimpia 0:2 (23:25 17:25)

Zawodnicy z sąsiedniego województwa byli podbudowani dobrą grą w pierwszym swoim spotkaniu i kontynuowali ją w starciu z Olimpią. Do połowy seta mieli niewielką przewagę, a potem gra toczyła się punkt za punkt. W ekipie z Osieka wszyscy równomiernie zdobywali punkty, u przeciwników gra opierała się na duecie Bartosz Bajerski – Przemysław Brukwicki. Nerwową końcówkę lepiej rozegrali jednak bardziej ograni zawodnicy Olimpii, wygrywając ją do 23. W drugim secie z ekipy z Osieka zeszło nieco powietrze, a zwycięzcy pierwszej partii zagrali spokojniej w każdym elemencie gry i pewnie zwyciężyli cały mecz. Na boisku wyróżnił się Krystian Królak (Bel- Team)- 8 punktów i wspomniany Bajerski- 11.

Olimpia – Amatorzy 2:0 (25:13 25:16)

Mecz dwóch drużyn z najdłuższym stażem w lidze przez niektórych określany jest jako klasyk. Jednak w tym sezonie nie zawiązała się w nim walka. Całe spotkanie toczyło się pod dyktando Olimpii, która odrzuciła przeciwników od siatki serwisem. Amatorzy mieli ogromne problemy z jego odbiorem, przez co zdobywali za mało punktów z własnych akcji. Nie pomagały przerwy na żądanie, Olimpia cały czas kontrolowała przebieg obu setów, zdobywając aż 10 punktów właśnie zagrywką. Amatorzy zostali rozbici, a najwięcej punktów dla wygranych zdobył Mateusz Kiersznicki – 12.

Atomowe Byki – Amatorzy 2:0 (25:19 25:13)

W dotychczasowej historii spotkań tych drużyn Amatorzy jeszcze nie zwyciężyli. Ich zła passa nie została w tę niedzielę przełamana. Walka trwała do połowy pierwszego seta- ostatni remis widniał na tablicy wyników przy stanie 15:15. Wtedy jednak Atomowe odskoczyły, odnotowując dwie kilkupunktowe serie i partia zakończyła się ich pewną wygraną. W drugiej odsłonie od samego początku Byki zbudowały sporą przewagę, a dzięki dobrej grze w ataku pozwolili zdobyć przeciwnikom tylko 2 oczka przy ich zagrywce. To nie był dzień Amatorów, popełniali dużo prostych błędów i gładko przegrali. W ekipie zwycięzców zdobycze punktowe rozkładały się wyjątkowo równo, a najskuteczniej grali Konrad Jasiorowski i Stanisław Kwasigroch- zanotowali po 8 oczek.

Mrocza – Karminowe Jastrzębie 0:2 (13:25 22:25)

Zespół z Mroczy w poprzednich spotkaniach grał całkiem nieźle, toczył wyrównane pojedynki, jednak przegrywał końcówki. Jastrzębie natomiast z kolejki na kolejkę prezentowały się coraz lepiej. Dość niespodziewanie od początku meczu prowadziły ze znaczną przewagą Karminowe. Dzięki trudnej zagrywce wyeliminowały największy atut Mroczy, czyli mocny atak. Z sytuacyjnie wystawianych piłek przyjezdni popełniali mnóstwo błędów. Spowodowały one, że od połowy seta na boisku istniały już tylko Jastrzębie. W drugim secie gra ekipy z Mroczy wyglądała już nieco lepiej. Gra była bardziej wyrównana, ale to Karminowe cały czas były jedno, dwa oczka z przodu. Przegrani z pierwszego seta musieli ciągle gonić wynik. Nie pomagały im w tym, nie pierwszy raz w sezonie, błędy w polu serwisowym (aż 8 w drugiej partii). Zespół Jastrzębi zachował jakość gry do końca spotkania i niespodziewanie zgarnął pełną pulę. Pokazał, że może być groźny dla każdego, a awans do ćwierćfinałów jest dla niego tylko planem minimum. Najwięcej punktów na boisku zdobył Szymon Suchomski – 9.