Dziś mamy 17 czerwca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

03 września 2018

Czas wakacji dobiegł końca. Uroczyście powitano nowy rok szkolny

fot. KM

fot. KM

W poniedziałek, 3 września uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w # Hali Widowiskowo-Sportowej w Mroczy.

Wśród zaproszonych gości obecny był m.in. burmistrz gminy Leszek Klesiński, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Brzóska.
Dyrektor szkoły - Maria Jolanta Miler powitała zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli a przede wszystkim uczniów.
W tym roku do grona pedagogicznego dołączyli także nowi nauczyciele - Magdalena Złodziejska, Ilona Manys, Agnieszka Szydłowska, które będą w tym roku uczyły w oddziale przedszkolnym placówki.

Burmistrz Leszek Klesiński zwrócił się do zebranych - Cieszę się bardzo, że możemy się dzisiaj spotkać na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego. Cieszę się, że dzisiaj wszyscy razem, wspólnie możemy się tutaj spotkać, nikomu nie wydarzyło się nic złego. Gronu pedagogicznemu chciałbym życzyć przede wszystkim realizacji zamierzeń - powiedział burmistrz. Włodarz podkreślił, że kolejne zmiany w prawie oświatowym nie ułatwiają nauczycielom zadania w edukowaniu rzeszy uczniów. Burmistrz wyraził przekonanie, że nauczyciele dzięki swojemu profesjonalizmowi umożliwią odpowiednią edukację i wychowanie uczniom.

Leszek Klesiński przypomniał także o otwarciu szkoły dla dorosłych.  
- Wszystkim Wam,  droga młodzieży życzę, aby ten nowy rok 2018/2019 przyniósł przede wszystkim realizację tego, co najważniejsze. Abyście zdobywali wiedzę i pogłębiali umiejętności. Jestem przekonany, że możecie wszyscy liczyć na swoich nauczycieli i wychowawców - powiedział burmistrz.

Głos zabrał także przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Brzóska, który dodał otuchy pierwszoklasistom.
Podczas uroczystości wspomniano także o jednym z uczniów technikum, który ucierpiał w wypadku i nadal przebywa w szpitalu.
Następnie wicedyrektor przedstawiła uczniom wychowawców poszczególnych klas.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pieczątki Colop
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Mikrodermabrazja
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Elewacje
Modne aranżacje
Baterie
od 0,90PLN
Drobne naprawy
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)