Dziś mamy 18 lipca 2018, środa, imieniny obchodzą:
07 lipca 2018

Chętnych do wykonania modernizacji drogi nie było. Ogłoszono drugi przetarg

fot. arch.

fot. arch.

Po raz drugi ogłoszono przetarg na modernizację drogi dojazdowej do gruntów #rolnych w Samsieczynku. Pierwszy zakończył się unieważnieniem z powodu brak ofert.

Przypomnijmy, na modernizację tej drogi gmina Mrocza otrzymała dotację z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 76 tys. 800 zł.

Obecnie droga posiada nawierzchnię z kamienia kruszonego wapiennego, pobocza gruntowe oraz obustronne rowy przydrożne. Pace obejmą I etap, czyli odcinek o długości 988,12 metrów bieżących. Zaplanowano ułożenie na istniejącej nawierzchni tłuczniowej warstwy wyrównawczej z kruszywa łamanego, a następnie ułożenie masy z betonu asfaltowego o łącznej grubości warstw 8 cm składającej się z warstwy wiążącej i ścieralnej przy szerokości jezdni wynoszącej 5,0 m. Droga wyposażona zostanie również w obustronne pobocza o szerokości 0,75 metra utwardzone kruszywem łamanym.

W czerwcu gmina Mrocza ogłosiła przetarg, jednak nie wpłynęła żadna oferta, w związku z tym został on unieważniony. Kilka dni później ogłoszono nowy. Termin składania ofert minie 20 lipca. Zakończenie prac przesunięto z 1 na 10 października. Okaże się jednak, czy tym razem uda się znaleźć wykonawcę.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • -2 (2)

    Hahah, w dniu 07-07-2018 14:09:25 napisał:

    Z betonu asfaltowego!! Hahaahhahaaha nie mogę.. Z masy bitumicznej lub poprostu asfaltu jełopy!!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Krzesło młodzieżowe
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Pokój dzienny/ jadalnia
STOLIKI NOCNE
Meble młodzieżowe i dziecięce
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Mikrodermabrazja
Lakiernictwo
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Dziś Światowy Dzień Emoji. Wyobrażasz sobie bez nich komunikację?

W kalendarzu znajdziemy wiele dziwnych świąt, o których na co dzień nawet nie #pomyślimy. Tymczasem dzisiaj swoje święto obchodzą emoji - co to takiego?

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)