Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

15 maja 2020

Chess Team Jasiu w Lidze Kujawsko-Pomorskiej. Podsumowanie występów

14 maja dobiegły końca zmagania w Lidze Kujawsko-Pomorskiej w szachach. Zawody odbywały się #od końca marca i były rozgrywane co tydzień na stronie lichess.org. Regularnie w tych rozgrywkach udział brała drużyna Chess Team Jasiu. Kapitanem i założycielem zespołu był Jan Rosiński.

W drużynie zagrało wielu silnych graczy z różnych części Polski. Warto dodać, że podczas ostatnich rozgrywek ligowych w drużynie wystąpił kandydat na mistrza krajowego Mateusz Budnik. W drużynie Chess Team Jasiu występowali: Ewa Karkowska (Bydgoszcz), Aleksandra Dąbrowska (Warszawa), Jan Rosiński (Mrocza), Tomasz Binkowski (Tarnowskie Góry), Dariusz Woźniak (Bydgoszcz), Damian Binger (Sępólno Krajeńskie), Mateusz Budnik (kandydat na mistrza krajowego, Bydgoszcz), Mateusz Kamiński (Bydgoszcz) i Kamil Rosiński (Mrocza). Jak widać, drużyna osiągnęła zasięg ogólnopolski, co bardzo cieszy.

Do największych sukcesów zespołu należy zaliczyć: wicemistrzostwo 1. ligi, 3. miejsce w turnieju kwalifikacyjnym oraz trzykrotne zajęcie 4. miejsca w Ekstralidze.

14 maja odbyły się ostatnie zmagania w Ekstralidze. Drużyna Chess Team Jasiu zajęła w nich 4. miejsce. Podczas ostatnich rozgrywek zespół reprezentowali: Mateusz Budnik (kandydat na mistrza krajowego), Mateusz Kamiński, Dariusz Woźniak, Damian Binger i Tomasz Binkowski, a transmisję na żywo na stronie Twitch.tv poprowadzili: Ewa Karkowska, Aleksandra Dąbrowska i Jan Rosiński. Drużyna poza graniem w turniejach prowadzi także regularnie transmisje na żywo z różnych turniejów szachowych. Prawie 2 miesiące zmagań w lidze były świetnym doświadczeniem dla całego zespołu. Z pewnością cieszą sukcesy, które udało się osiągnąć podczas zmagań.

16 maja drużyna Chess Team Jasiu weźmie udział w nowej lidze. Będą to rozgrywki z nowym formatem, które powstały poprzez połączenie ich z drużynami z województwa Podlaskiego. Czeka nas niesamowicie ciekawa rywalizacja.

Skład drużyny Chess Team Jasiu, który występował w rozgrywkach ligi kujawsko-pomorskiej:

- Ewa Karkowska (Bydgoszcz),
- Aleksandra Dąbrowska (Warszawa),
- Jan Rosiński (Mrocza),
- Kamil Rosiński (Mrocza),
- Tomasz Binkowski (Tarnowskie Góry),
- Mateusz Budnik (kandydat na mistrza krajowego, Bydgoszcz),
- Dariusz Woźniak (Bydgoszcz),
- Damian Binger (Sępólno Krajeńskie),
- Mateusz Kamiński (Bydgoszcz).

Materiał: Jan Rosiński

Oceń artykuł: 62 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kanapa
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Naczepa platforma
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)