Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

19 września 2019

Burzliwe zebranie w Witosławiu. Dokonano zmian w budżecie sołeckim

fot. MM

fot. MM

Witosław jest największym sołectwem wchodzącym w skład # gminy Mrocza, a co za tym idzie miało do rozdysponowania najwięcej pieniędzy w ramach funduszu sołeckiego na 2020 rok spośród wszystkich 15 miejscowości. Podczas ostatniego zebrania nie zabrakło również dyskusji, w której wzmożoną aktywnością wykazał się były, wieloletni sołtys.

W zebraniu uczestniczyły 23 osoby, lecz było to zdecydowanie za mało, by rozpocząć je w pierwotnie zaplanowanym terminie, przez co rozpoczęło się ono z półgodzinnym opóźnieniem. W międzyczasie głos zabrał burmistrz Leszek Klesiński, który przybliżył mieszkańcom kilka informacji dotyczących obecnie realizowanych oraz zaplanowanych w niedalekiej przyszłości inwestycji w Witosławiu oraz całej gminie Mrocza.

Oficjalna część zebrania rozpoczęła się od odczytania sprawozdania z działalności sołtysa przez Magdalenę Musiał-Resler. Gdy padła prośba o ewentualne pytania co do wygłoszonego sprawozdania, głos zabrał wieloletni, był już sołtys Witosławia Zygmunt Bury, który powrócił do tematu związanego z jego odwołaniem ze wspomnianej funkcji. W swojej wypowiedzi nawiązał także do wyborów, które jego zdaniem nie były przeprowadzone zgodnie z regulaminem. Argumenty przedstawione przez niego zostały jednak uznane jako bezzasadne.

W dalszej kolejności przyszedł czas na uchwalenie funduszu sołeckiego na przyszły rok. Nie wszystkie przedstawione propozycje spotkały się jednak z akceptacją mieszkańców. Najwięcej emocji wzbudził zakup defibrylatora kosztującego aż 9 tys. 720 zł. – Przeznaczony będzie jako zabezpieczenie w przypadkach nagłego zatrzymania krążenia. Urządzenie jest w stanie przywrócić normalny rytm serca oraz znacząco pomóc w przeprowadzeniu akcji resuscytacyjnej, a także znacząco pozwoli zwiększyć szansę na przeżycie w przypadku wystąpienia zatrzymania krążenia u mieszkańców sołectwa – argumentowała sołtys Magdalena Musiał-Resler. Mieszkańcy uważali jednak, że zakup defibrylatora można odłożyć na później, a pieniądze na niego przeznaczone wydać na inny, ważniejszy cel. Po raz kolejny w dyskusji wziął udział Zygmunt Bury, który uważał doposażanie miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich za bezzasadne. Sołtys wyjaśniła jednak, że sołectwo nie zamierza w roku 2020 doposażyć KGW, a Wiejski Dom Kultury.

Ostatecznie mieszkańcom udało się uchwalić przyszłoroczny fundusz sołecki, który po dokonaniu jednej zmiany polegającej na przesunięciu pieniędzy początkowo przeznaczonych na zakup defibrylatora na inwestycję związaną z budową chodnika, ukształtował się w następujący sposób: doposażenie jednostki OSP w Witosławiu – 8 tys. 300 zł, zorganizowanie turnieju „Przyroda Wśród Nas” oraz imprez integracyjnych – 7 tys. zł; zakup ogrodzenia placu zabaw w Orlu – 10 tys. zł; doposażenie Wiejskiego Domu Kultury w Witosławiu – 3 tys. zł; zakup tabliczek kierunkowych – 1 tys. zł; Zakup materiałów oraz wykonanie chodnika w Witosławiu – 14 tys. 880 zł.

Pod koniec zebrania, burmistrz Leszek Klesiński oraz przewodniczący rady miejskiej Jarosław Odrobiński wręczyli Magdalenie Musiał-Resler list gratulacyjny oraz kwiaty z okazji wyboru na sołtysa Witosławia.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 5 (5)

    Mieszkanka, w dniu 19-09-2019 10:32:33 napisał:

    Kiedy zostanie pobudowane molo w Witosławiu i odkrzaczanie plaży w Orlu ?

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (2)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Krzesło młodzieżowe
Meble kuchenne
Budowa domu pod klucz
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Wypożyczalnia samochodów
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Budowa stanu surowego
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)