Dziś mamy 20 lipca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

21 marca 2019

Bezpieczeństwo na drogach. Rusza nowa ogólnopolska akcja edukacyjna

fot. archiwum

fot. archiwum

„NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ” to kolejna akcja informacyjno-edukacyjna skierowana głównie do # pieszych, ze szczególnym uwzględnieniem seniorów oraz do kierujących pojazdami.

Właśnie z myślą o tych grupach użytkowników dróg powstał spot uświadamiający, jak istotne jest przestrzeganie na drodze ograniczeń prędkości oraz zachowanie szczególnej ostrożność w rejonie przejść dla pieszych.

"Lepiej stracić sekundę w życiu, niż czyjeś życie w sekundę" apelują kujawsko-pomorscy policjanci!

Dzisiaj rusza ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna „Na Drodze – Patrz i Słuchaj” skierowana głównie do pieszych ze szczególnym uwzględnieniem seniorów oraz do kierujących pojazdami. Działania mają na celu zwrócenie uwagi pieszych na zagrożenia związane m.in. z:
• z nieostrożnym wejściem na przejście, w tym bezpośrednio przed jadący pojazd,
• korzystaniem z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię,
• przebieganiem przez jezdnię.
Działania mają również na celu uświadamianie i przypominanie kierującym o:
• obserwacji drogi i jej otoczenia,
• obowiązku zachowania szczególnej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych, w tym zwalnianiu przed przejściami dla pieszych,
• ustępowaniu pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Jak pokazują dane statystyczne w 2018 roku na terenie województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 958 wypadków drogowych, w których zginęło 170 osób, a 1021 zostało rannych.

Główną przyczyną wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących pojazdami było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (42,9%), nieudzielenie pierwszeństwa (14,3%) oraz nieprawidłowe zachowanie wobec pieszego (12%). Natomiast główną przyczyną wypadków drogowych spowodowanych przez pieszych było nieostrożne wejście na jezdnię przed jadący pojazd (46,2%).

Niezachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych ma ogromny wpływ na ilość wypadków drogowych, dlatego też policjanci w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „NA DRODZE - PATRZ I SŁUCHAJ” będą informować, edukować, apelować i prosić uczestników ruchu drogowego o rozwagę, jak również zachowanie ostrożności.

materiał: asp. Remigiusz Rakowski WRD KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  kierowca, w dniu 21-03-2019 15:40:31 napisał:

  20 minut i 30 kierowców pajaców jadących samochodem z telefonem przy uchu, i to w mieście! Ale po co się wysilać i łapać, lepiej stać na obwodnicy!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  mm, w dniu 21-03-2019 19:10:10 napisał:

  niestety na obwodnicach kierowcy jadą tyle ile fabryka dałą. W ogóle posłałabym kierowców na ponowne egzaminy gdyż na podwójnej ciągłej na zakrętach mijają - więc o co chodzi kierowcy smi się dopraszają o należne konsekwencje. A rozmowy przez telefon to już nagminne podczas prowadzenia samochodu

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Budowa magazynów
Usługi transportowe
Botox i wypełniacze
Kwasy...
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Modne aranżacje
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)