Dziś mamy 24 kwietnia 2019, środa, imieniny obchodzą:

21 marca 2019

Bezpieczeństwo na drogach. Rusza nowa ogólnopolska akcja edukacyjna

fot. archiwum

fot. archiwum

„NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ” to kolejna akcja informacyjno-edukacyjna skierowana głównie do # pieszych, ze szczególnym uwzględnieniem seniorów oraz do kierujących pojazdami.

Właśnie z myślą o tych grupach użytkowników dróg powstał spot uświadamiający, jak istotne jest przestrzeganie na drodze ograniczeń prędkości oraz zachowanie szczególnej ostrożność w rejonie przejść dla pieszych.

"Lepiej stracić sekundę w życiu, niż czyjeś życie w sekundę" apelują kujawsko-pomorscy policjanci!

Dzisiaj rusza ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna „Na Drodze – Patrz i Słuchaj” skierowana głównie do pieszych ze szczególnym uwzględnieniem seniorów oraz do kierujących pojazdami. Działania mają na celu zwrócenie uwagi pieszych na zagrożenia związane m.in. z:
• z nieostrożnym wejściem na przejście, w tym bezpośrednio przed jadący pojazd,
• korzystaniem z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię,
• przebieganiem przez jezdnię.
Działania mają również na celu uświadamianie i przypominanie kierującym o:
• obserwacji drogi i jej otoczenia,
• obowiązku zachowania szczególnej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych, w tym zwalnianiu przed przejściami dla pieszych,
• ustępowaniu pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Jak pokazują dane statystyczne w 2018 roku na terenie województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 958 wypadków drogowych, w których zginęło 170 osób, a 1021 zostało rannych.

Główną przyczyną wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących pojazdami było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (42,9%), nieudzielenie pierwszeństwa (14,3%) oraz nieprawidłowe zachowanie wobec pieszego (12%). Natomiast główną przyczyną wypadków drogowych spowodowanych przez pieszych było nieostrożne wejście na jezdnię przed jadący pojazd (46,2%).

Niezachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych ma ogromny wpływ na ilość wypadków drogowych, dlatego też policjanci w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „NA DRODZE - PATRZ I SŁUCHAJ” będą informować, edukować, apelować i prosić uczestników ruchu drogowego o rozwagę, jak również zachowanie ostrożności.

materiał: asp. Remigiusz Rakowski WRD KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  kierowca, w dniu 21-03-2019 15:40:31 napisał:

  20 minut i 30 kierowców pajaców jadących samochodem z telefonem przy uchu, i to w mieście! Ale po co się wysilać i łapać, lepiej stać na obwodnicy!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  mm, w dniu 21-03-2019 19:10:10 napisał:

  niestety na obwodnicach kierowcy jadą tyle ile fabryka dałą. W ogóle posłałabym kierowców na ponowne egzaminy gdyż na podwójnej ciągłej na zakrętach mijają - więc o co chodzi kierowcy smi się dopraszają o należne konsekwencje. A rozmowy przez telefon to już nagminne podczas prowadzenia samochodu

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Nadanie modnej linii
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Nowe stylizacje
Pieczątki Colop
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Meble pokojowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)