Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

21 maja 2020

Alejki, plac zabaw i nie tylko. Teren wokół świetlicy wypiękniał

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

W dniu 9 marca br. dokonano odbioru końcowego inwestycji pn. „Zagospodarowanie #terenu wokół świetlicy wiejskiej w Drążnie – etap II”.

Obecnie trwa rozliczanie inwestycji, która uzyskała dofinansowanie w wysokości 152 245,00 zł  w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej”. Wykonawcą wyłonionym w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego została firma MAGIC GARDEN z siedzibą w Pakości, który za wykonanie prace otrzymał wynagrodzenie w wysokości 248 184,53 zł.

Operacja realizowana była na działce nr 32/5 w Drążnie. Efektem wykonanych prac są m.in.: utwardzone alejki spacerowe, strefy bezpieczne z płyt gumowych, zamontowane  urządzenia placu zabaw (w tym: zestaw zabawowy, huśtawka wahadłowa, huśtawka wagowa, 3 sprężynowce i piaskownicy) oraz siłowni zewnętrznej (w tym: prasa nożna i wioślarz, twister i wahadło, wyciąg górny i wyciskanie siedząc oraz drabinka i podciąg). Ponadto zamontowano 2 stojaki na rowery, 2 zestawy do koszykówki, tablicę informacyjną, 11 ławek parkowych, 7 koszy na śmieci oraz 6 lamp parkowych zasilanych ogniwami fotowoltaicznymi.

Celem przedsięwzięcia jest poprawa jakości życia mieszkańców i rozwój infrastruktury rekreacyjnej poprzez zagospodarowanie terenu wokół świetlicy wiejskiej w Drążnie, która po realizacji będzie obiektem ogólnodostępnym. Zastosowane urządzenia, powstała infrastruktura oraz brak barier architektonicznych pozwolą na swobodne korzystanie z terenu szczególnie osobom niepełnosprawnym oraz osobom powyżej 50 roku życia.

Niestety użytkownicy muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ z uwagi na obecną sytuację, w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania koronawirusa SARS-CoV-2 obiekt został zamknięty do odwołania.

 Materiał: Ewelina Musiał

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)