Dziś mamy 26 października 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

23 września 2020

Akcja proekologiczna w sołectwie Drążno. Ognisko dla uczestników

fot. Mieszkańcy sołectwa Drążno

fot. Mieszkańcy sołectwa Drążno

Od ponad 20 lat w Polsce co roku w Polsce we wrześniu ma# miejsce akcja „Sprzątanie Świata”. Biorą w niej udział szkoły, firmy, harcerze czy organizacje proekologiczne. Mieszkańcy Drążna i Drążonka od kilku lat również dbają aby ich „Mała Ojczyzna” - Sołectwo Drążno wyglądało jak najlepiej.

W sobotę – 19 września – spora grupa mieszkańców zebrała się aby wziąć udział w akcji. Po wykonaniu ciężkiej pracy uczestnicy zostali zaproszeni na ognisko.

Sołectwo włączyło się również w ogólnopolska akcję #sadziMY i na terenie wokół świetlicy posadzono 20 drzewek, które były rozdawane w ostatni piątek w Nadleśnictwie Runowo.

Materiał: Ewelina Musiał

Autor nie wyraża zgody na komentowaie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)