Dziś mamy 21 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

29 lipca 2021

50 lat razem. Jubilaci otrzymali medale, dyplomy, kwiaty i upominki

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

Złote gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla# Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.

Zgodne i dobre małżeństwo, to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, szacunek i tolerancję.

W dniu 28 lipca 2021 roku w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy miały miejsce wyjątkowe uroczystości – wręczenie medali za ,, długoletnie pożycie małżeńskie''.

Słowa uznania pod adresem Jubilatów skierował oraz aktu dekoracji dokonał Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik w asyście zastępcy kierownika USC - Danuty Śledzik.

Medale, życzenia, kwiaty i upominki otrzymali następujący małżonkowie obchodzący jubileusz
50-lecia pożycia małżeńskiego:

- ALICJA i EDMUND KLÓSKA z Mroczy (wychowali 1 córkę i 1 syna, doczekali się 2 wnuczek),

- GENOWEFA i EDMUND MATACZYŃSCY z Mroczy (wychowali 1 córkę i 1 syna, doczekali się 2 wnuków i 1 wnuczki),

- HALINA i EDWARD CZAJA z Mroczy (wychowali 1 syna i 1 córkę, doczekali się 1 wnuka i 3 wnuczek ),

- HALINA i JÓZEF BARANOWSCY z Witosławia (wychowali 3 synów, doczekali się 5 wnuków
i 3 wnuczki),

- KRYSTYNA i TADEUSZ BIAŁCZYK z Witosławia (wychowali 2 syna i 2 córki, doczekali się
5 wnuków i 4 wnuczki oraz 2 prawnuków),

- WERONIKA i STEFAN DRÓBKA z Witosławia ( wychowali 2 córki, doczekali się 3 wnuczek)

- MARIA i TADEUSZ NOWAKOWSCY z Mroczy ( wychowali 1 córkę i 1 syna, doczekali się
2 wnuków i 1 wnuczki),

- ADELA i MIECZYSŁAW BALCER z Mroczy ( wychowali 2 córki i 1 syna, doczekali się
5 wnuków ,3 wnuczek oraz 2 prawnuków i 2 prawnuczek ),

- KRYSTYNA i LESZEK KĘSIKOWSCY z Krukówka ( wychowali 2 córki, doczekali się 3 wnuczek i 2 wnuków).

Jubilatów swoją obecnością zaszczycili członkowie ich rodzin. Po części oficjalnej Dostojni Jubilaci zostali zaproszeni przez Burmistrza na wspólny toast oraz miłą chwilę wspomnień.

Życzymy Szanownym Jubilatom trwania w tej pięknej miłości i wyrażamy głęboki szacunek za pokonanie trudów jakie życie przynosi każdej rodzinie.

Materiał: Danuta Śledzik - UMiG Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)