Dziś mamy 21 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

29 lipca 2021

152 mln zł trafią do województwa. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

152 mln zł otrzyma województwo kujawsko-pomorskie na# dofinansowanie zadań drogowych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2022r. Wojewoda Kujawsko-Pomorski ogłosił kolejny nabór wniosków.

30 lipca 2021 r. rusza nabór na dofinansowanie zadań drogowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2022r. Nasz region otrzyma na realizację zadań 152mln zł.

- Kwota jaka przypada na nasz region jest podobna jak w ubiegłym roku. Będzie to 152 mln zł. W ramach tych środków dofinansowane zostaną zadania jednoroczne i wieloletnie. Dotychczas podpisaliśmy prawie tysiąc umów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To program, który zmienia województwo kujawsko-pomorskie – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Przedstawiciel rządu w terenie poinformował o ważnych zmianach, jakie zostały wprowadzone do zasad i kryteriów oceny wniosków.

- Ważną zmianą od 2022r. jest to, że po raz pierwszy miasta Bydgoszcz i Toruń będą mogły ubiegać się o takie dofinansowania. Ponadto w tym roku sugerujemy, aby były to projekty remontowe. Oczywiście przebudowy czy budowy też wchodzą cały czas w rachubę, ale to właśnie remonty dróg są bardzo potrzebne – zwrócił uwagę wojewoda.

Dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Zygmunt Borkowski podkreślił, że kryteria są tak skonstruowane, aby zapewnić dofinansowanie wszystkim jednostkom samorządu terytorialnego.

- Jeśli chodzi o kryteria, to jest ich 8. Pierwsze kryterium dotyczy poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, drugie zwiększenia spójności sieci dróg publicznych, trzecie najważniejsze to poprawa parametrów technicznych dróg. Z kolei czwarte dotyczy zwiększenia dostępności transportowej dróg. Piąte kryterium to zwiększenie dostępności inwestycyjnej. Promujemy te drogi, które prowadzą do terenów inwestycyjnych, bo to pryncypialna rzecz dla potencjalnych inwestorów. Szóste kryterium dotyczy wyrównywania potencjału społeczno-gospodarczego. Dwa nowe kryteria to: ocena kompletności wniosków i promocja zadań mniejszych, zgłoszonych przez biedniejsze samorządy w naszym województwie – tłumaczył dyrektor.

Gminy i powiaty będą miały, zgodnie z ustawą o RFRD, 1 miesiąc od dnia opublikowania ogłoszenia o naborze na złożenie wniosków. Termin składania wniosków upływa z dniem 30 sierpnia 2021 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski podał również wyniki naboru na doświetlenie przejść dla pieszych.

- Jesteśmy po pierwszym naborze i wyniki wykazały, że doświetlonych przejść dla pieszych będzie 119. Zadania będą realizowane przez 51 gmin i 40 powiatów, a łączna kwota dofinansowania opiewa na 8 585 647,00. Co jest niezmiernie istotne poziom dofinansowania z budżetu państwa wszystkich zadań w ramach naboru wynosi aż 80% – mówił.

Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 86 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (13)

  666, w dniu 29-07-2021 15:28:37 napisał:

  Będzie Ruski Ład dla gmin wspierających i lubiących towarzyszy z nierządu

  odpowiedz

  • 1 (9)

  Księgowy, w dniu 29-07-2021 16:13:26 napisał:

  Tak zawsze było. Gdy władze dają (dzielą podatki) to w milionach (dużo). Gdy odbierają to szybciutko przeliczają na główkę mieszkańca (mało). Przeliczcie w końcu na jedna osobę i wówczas dowiemy się jaka to manna z nieba na nas leci

  odpowiedz

  • 13 (19)

  Podatnik , w dniu 29-07-2021 18:52:36 napisał:

  Jak się mają 152 mln do 2 mld na rządowa telewizje kłamstwa i nienawiści , mała kropelka.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (8)

  Gnojokok, w dniu 29-07-2021 20:34:14 napisał:

  Rządowa propaganda ustami terenowych funkcjonariuszy usiłuje dzielić pieniądze,których nie ma. Komisja Europejska zapowiedziała, że jesienią zastosuje mechanizm praworządności. Może to oznaczać mniej pieniędzy dla tych, którzy na Wschodzie gardzą demokracją a praworządność obracają w dyktat.Tak ten rząd jest dzisiaj postrzegany w Krajach demokratycznych. Bredzenie dzisiaj i promowanie wielkiej odbudowy-przebudowy w kontekście widma kar jakie czekają Polskę jest manipulacją i cynicznym zakłamywaniem rzeczywistości.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (4)

  pisowska zaraza, tfu..., w dniu 30-07-2021 10:50:19 napisał:

  wyjątkowo toporna propaganda dla ciemnych i nic nie rozumiejących ludzi, czyli wyborców pisobolszewickiego rządu. 152 mln zł na całe województwo- śmiech na sali. Przykładowo remont kilkuset metrowej ulicy w Szubinie ma kosztować ponad 4 mln zł. No to sobie policzcie wyborcy tego złodziejskiego rządu, na ile to wystarczy. O ile potraficie liczyć oczywiście.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nowoczesny styl
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Narożniki
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)