Dziś mamy 21 września 2019, sobota, imieniny obchodzą:

11 września 2019

12 tys. zł na projekt drogi. Białowieża po zebraniu wiejskim

fot. MM

fot. MM

Mieszkańcy Białowieży jako kolejni w gminie Mrocza rozdysponowali pieniądze w ramach funduszu sołeckiego na 2020 rok. Podobnie jak w przypadku większości innych miejscowości, największa kwota została przeznaczona na inwestycję związaną z budową drogi.

Zebranie rozpoczęła sołtys Białowieży Barbara Modrzejewska, która przedstawiła mieszkańcom sprawozdanie ze swojej działalności. Sołtys przekazała mieszkańcom m.in. informację dotyczącą choroby ASF (afrykański pomór świń), a konkretnie z konsekwencjami, jakie mogą ponieść rolnicy w przypadku wystąpienia tego wirusa. Kolejnym punktem było dokonanie zmian w tegorocznym funduszu sołeckim. Chodziło o przesunięcie 350 zł z zakupu elementów siłowni zewnętrznej (kwota pozostała po zmianach - 8 tys. 150 zł) na organizację imprez integracyjnych (plan po zmianach – 1 tys. 350 zł).

W dalszej kolejności 16 mieszkańców przystąpiło do rozdysponowania pieniędzy na rok przyszły. Barbara Modrzejewska przedstawiła mieszkańcom propozycję podziału kwoty opiewającej na 22 tys. 710 zł, po czym mieszkańcy jednogłośnie przyjęli wszystkie punkty zaproponowane przez sołtysa. Tym samym fundusz sołecki Białowieży na rok 2020 prezentuje się w następujący sposób:
Wykonanie projektu drogi gminnej 090133C – 12 tys. zł
Zagospodarowanie terenu wokół świetlicy – 3 tys. 710 zł
Zakup kamienia – 6 tys. zł
Organizacja imprez integracyjnych – 1 tys. zł
W wolnych głosach i wnioskach mieszkańcy podjęli dyskusję na temat lokalizacji wiaty przystankowej na terenie sołectwa, a także o stratach rolników w uprawach z powodu panującej w tym roku suszy

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Andrzej , w dniu 11-09-2019 16:06:09 napisał:

    Dalsza część drogi przez tory do matyldzina będzie robiony ?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Meble łazienkowe
Czytniki kodów kreskowych
Nadanie modnej linii
Drobne naprawy
Baterie
od 0,90PLN
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)