Dziś mamy 17 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 września 2019

12 tys. zł na projekt drogi. Białowieża po zebraniu wiejskim

fot. MM

fot. MM

Mieszkańcy Białowieży jako kolejni w gminie Mrocza rozdysponowali pieniądze w ramach funduszu sołeckiego na 2020 rok. Podobnie jak w przypadku większości innych miejscowości, największa kwota została przeznaczona na inwestycję związaną z budową drogi.

Zebranie rozpoczęła sołtys Białowieży Barbara Modrzejewska, która przedstawiła mieszkańcom sprawozdanie ze swojej działalności. Sołtys przekazała mieszkańcom m.in. informację dotyczącą choroby ASF (afrykański pomór świń), a konkretnie z konsekwencjami, jakie mogą ponieść rolnicy w przypadku wystąpienia tego wirusa. Kolejnym punktem było dokonanie zmian w tegorocznym funduszu sołeckim. Chodziło o przesunięcie 350 zł z zakupu elementów siłowni zewnętrznej (kwota pozostała po zmianach - 8 tys. 150 zł) na organizację imprez integracyjnych (plan po zmianach – 1 tys. 350 zł).

W dalszej kolejności 16 mieszkańców przystąpiło do rozdysponowania pieniędzy na rok przyszły. Barbara Modrzejewska przedstawiła mieszkańcom propozycję podziału kwoty opiewającej na 22 tys. 710 zł, po czym mieszkańcy jednogłośnie przyjęli wszystkie punkty zaproponowane przez sołtysa. Tym samym fundusz sołecki Białowieży na rok 2020 prezentuje się w następujący sposób:
Wykonanie projektu drogi gminnej 090133C – 12 tys. zł
Zagospodarowanie terenu wokół świetlicy – 3 tys. 710 zł
Zakup kamienia – 6 tys. zł
Organizacja imprez integracyjnych – 1 tys. zł
W wolnych głosach i wnioskach mieszkańcy podjęli dyskusję na temat lokalizacji wiaty przystankowej na terenie sołectwa, a także o stratach rolników w uprawach z powodu panującej w tym roku suszy

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Andrzej , w dniu 11-09-2019 16:06:09 napisał:

    Dalsza część drogi przez tory do matyldzina będzie robiony ?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Usta - powiekszanie
Gimnastyka korekcyjna
Naczepa platforma
Odchudzanie
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
MEBLE PIOTR PASIEKA
Elewacje
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)