Dziś mamy 6 lipca 2022, środa, imieniny obchodzą:

25 maja 2022

„Policjanci w służbie historii”. Policjantka i uczennice przygotowały warsztaty

fot. pow.

fot. pow.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy i# uczennice z I LO z Szubina wzięły udział w warsztatach tematycznych do ogólnopolskiego konkursu pt.: „Policjanci w służbie historii”, które odbyły się w bydgoskiej Delegaturze IPN.

Drużyna z klasy o profilu prawno-policyjnym I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie, wspólnie z koordynatorem klasy z ramienia nakielskiej Policji, mł. asp. Zofią Wrzeszcz, wzięła udział w warsztatach teoretycznych i praktycznych przygotowujących do uczestnictwa w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu pt.: „Policjanci w służbie historii”. Przedsięwzięcie odbyło się w Delegaturze w Bydgoszczy Instytutu Pamięci Narodowej, a organizatorem jest IPN i Komenda Główna Policji.

Po części teoretycznej, prowadzonej przez przedstawiciela IPN p. Mirosława Sprengera oraz p. Magdalenę Wolską ze Stowarzyszenia Bydgoska Rodzina Katyńska, uczestnicy warsztatów nabywali praktyczne umiejętności niezbędne do uczestnictwa w konkursie.

Drużyna z I LO w Szubinie skupiła się na sylwetce Policjanta Policji Państwowej Józefa Władysława Młodowicza, który od 1934 roku do wybuchu II Wojny Światowej był Komendantem Powiatowym Policji Państwowej w Szubinie. Prócz opracowania biogramu bohatera i przygotowania filmu na temat jego służby na rzecz Państwa Polskiego, uczennice mają za zadanie także opisać miejsce pamięci z Nim związane, a także przeprowadzić „żywą lekcję historii”, której uczestnicy poznają historię wybranej przez nich postaci i miejsca pamięci.

Lekcję taką, uczestniczki konkursu: Karolina Burzyńska, Dagmara Zdralek i Wiktoria Głuszek, przeprowadziły w ostatnich dniach w Szkole Podstawowej w Królikowie.

Niebawem Komisja Konkursowa wyłoni laureatów. Nakielscy mundurowi mają nadzieję, że ogrom pracy włożonej przez uczennice szubińskiego ogólniaka pozwoli im znaleźć się w tym zaszczytnym gronie.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 14 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)