Dziś mamy 20 lipca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

15 kwietnia 2019

„Śniadanie Wielkanocne”. Na mieszkańców czekało wiele atrakcji

fot.MM

fot.MM

Niedziela Palmowa w Mroczy już od kilku lat kojarzy się tamtejszym mieszkańcom# nie tylko z rozpoczęciem Wielkiego Tygodnia, ale i z cykliczną imprezą pn. „Śniadanie Wielkanocne”. To wydarzenie powoli staje się już tradycją lokalnej społeczności.

Pierwsza część obchodów Niedzieli Palmowej rozpoczęła się na Placu 1 Maja, gdzie mieszkańcy całej gminy na czele z Zespołem Pieśni i Tańca Krebane z Brus oraz proboszczem miejscowej parafii ks. Wojciechem Cierniakiem udali się do świątyni. Po odprawieniu nabożeństwa oraz poświęceniu palm, mieszkańcy przy ludowej muzyce przemaszerowali do hali widowiskowo-sportowej. Podobnie jak rok temu, każdy z uczestników imprezy otrzymał przy wejściu swój własny numer i mógł zagłosować na najlepsze stoisko sołeckie, a na zakończenie imprezy wygrać nagrodę w postaci koszyka pełnego niespodzianek. Każda miejscowość przygotowała wiele rozmaitych potraw świątecznych, które zadowoliłyby podniebienia nawet najlepszych szefów kuchni. Mieszkańcy po kolei degustowali przygotowane specjalnie na tę okazję pyszności, po czym oddawali głos na najlepsze ich zdaniem stoisko. Prezentacje poszczególnych stoisk oraz przysmaków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich poprowadził dobrze wszystkim znany mrotecki komik Szymon Łątkowski.

Nie brakowało również świątecznych życzeń składanych mieszkańcom przez burmistrza Mroczy Leszka Klesińskiego, wiceprzewodniczącego rady miejskiej Jarosława Okonka oraz starostę nakielskiego Tadeusza Sobola. Mieszkańcy podzielili się również jajkiem, którymi częstowali ich sami przedstawiciele władz samorządowych.

Po skosztowaniu tylu specjałów, nadszedł czas na spalenie zbędnych kalorii, a pomóc miał w tym wielkanocny konkurs sprawnościowy. Reprezentanci miasta oraz każdego sołectwa musieli w jak najszybszym czasie pokonać trasę popychając przy tym ogromną pisankę, po czym wrócić na start trzymając jajko (w tym przypadku już standardowych rozmiarów) na palmie wielkanocnej. Emocji nie brakowało – wśród uczestników nie zabrakło samych sołtysów co niektórych miejscowości, np. Janusza ŚwiętonIa z Drzewianowa, Barbary Modrzejewskiej z Białowieży, czy Pawła Heymanna z Kosowa, który wystąpił tego dnia w dość oryginalnej kreacji przebierając się za... Zająca.

W końcu przyszedł czas na ogłoszenie wyników w konkursach na rzeszowską palmę wielkanocną oraz wielkanocnej rywalizacji sołectw (po zsumowaniu punktów zdobytych w konkursie sprawnościowym oraz na najlepsze stoisko).

Konkurs na rzeszowską palmę wielkanocną:
1. Drążno (nagroda: czek w wysokości 250 zł)
2. Samsieczynek (nagroda: czek w wysokości 200 zł)
3. Kosowo (nagroda: czek w wysokości 150 zł)

Wielkanocna rywalizacja sołectw:
1. Mrocza 43 pkt (nagroda: czek w wysokości 800 zł)
2. Kosowo 41 pkt. (nagroda: czek w wysokości 600 zł)
3. Drążno – 36 pkt. (nagroda: czek w wysokości 400 zł)

Na zakończenie rozlosowano dodatkowe nagrody dla uczestników imprezy, której organizatorem byli: Gmina Mrocza oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji.

Oceń artykuł: 27 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  Obserwator, w dniu 15-04-2019 22:10:30 napisał:

  Do konkursu startowało 13 palm Wielkanocnych a z tego co widzę jest tylko 10 które były w kościele gdzie te wygrane palmy i dlaczego nie były w kościele i nie były pokazane które wygrały

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 16-04-2019 09:02:02 napisał:

  Palmy były w Kościele w pierwszych ławkach

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Antek, w dniu 16-04-2019 10:51:56 napisał:

  Tu chodzi o wygrane palmy ktorych nigdzie nie było

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Felga , w dniu 17-04-2019 13:22:48 napisał:

  Ojjjjoooojo jaki pech

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Sprzedaż opon
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Zabiegi dla panów
Fotokubek magiczny
29,90PLN
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)