Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2018

„Pegaz” nad Staszicem… Odkryj w sobie poezję

fot.pow

fot.pow

14 listopada w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie odbyło się spotkanie podsumowujące ósmą # edycję Międzypowiatowego Konkursu Literackiego „Pegaz na Pałukach i Krajnie”. Wzięło w nim udział 37 osób z czterech powiatów.

Wśród osób od lat wspierających organizację konkursu znajduje się nauczyciel naszej szkoły p. Grażyna Kinderman. Warto podkreślić, że Bartłomiej Majcher z klasy IVb ponownie wziął udział w konkursie, aby znów cieszyć się sukcesem. Jesteśmy dumni, że w antologii pokonkursowej można znaleźć opowiadanie pt. „Sacrum” Bartka Majchera , a także kilka utworów poetyckich p. Agnieszki Poskrop. Przy wsparciu Szubińskiego Towarzystwa Kulturalnego bibliotekarz naszej szkoły wydała również tomik poezji „Oczyszczenie”, którego redaktorem był p. Mirosław Rzeszowski, współorganizator „Pegaza”. Powyższe publikacje znajdują się w bibliotece szkolnej.

Organizatorzy konkursu informują, że od stycznia 2019r. „Pegaz” wzbije się nie tylko nad powiatem nakielskim, mogileńskim, żnińskim, wągrowieckim, ale przekraczając granice naszego województwa dotrze do Wielkopolski.

Odkryj w sobie natchnienie poetyckie i weź udział w dziewiątej edycji „Pegaza”!          

Materiał : Grażyna Kinderman

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 22 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)