Dziś mamy 20 lipca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

10 kwietnia 2019

„Kryształowe Serca” wręczone. Uhonorowano nakielskich policjantów

fot. KWP

fot. KWP

„Kryształowe Serce” jest honorowym wyróżnieniem przyznawanym za wzorową i ofiarną postawę na# rzecz mieszkańców, zarówno w czasie służby, ale też w czasie wolnym.

W tym roku po raz drugi wyróżnieniem tym uhonorowano pięćdziesięciu trzech policjantów z komend miejskich i powiatowych policji oraz Oddziału Prewencji Policji. Z inicjatywą stworzenia tego wyjątkowego wyróżnienia Zarząd Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego wystąpił do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

„Kryształowym Sercem” może być wyróżniony policjant pełniący służbę w jednostce Policji woj. kujawsko-pomorskiego, który wykonując obowiązki, a tym bardziej działając poza czasem służby, przyczynił się do uratowania życia i zdrowia innej osoby, a także wykazał się wyjątkową, prospołeczną postawą w niesieniu pomocy.

”Kryształowe Serce” przyznają wspólnie Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy oraz Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego po zarekomendowaniu kandydatów przez Kapitułę składająca się z przedstawicieli Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

W tym roku „Kryształowe Serca” trafiły do trzech policjantów pracujących w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. To zaszczytne wyróżnienie otrzymali:

asp.szt. Piotr Jankowski Komenda Powiatowa Policji w Nakle nad Notecią 24 kwietnia 2018 roku uratował życie 6 letniemu chłopcu.

st.sierż. Krzysztof Stachowiak Komenda Powiatowa Policji w Nakle nad Notecią 25 lipca 2018 roku zapobiegł próbie samobójczej.

st.post. Piotr Mrówczyński Komenda Powiatowa Policji w Nakle nad Notecią 25 lipca 2018 roku zapobiegł próbie samobójczej.

Podczas uroczystości wręczenia Medali "Kryształowe Serce" policjanci odznaczeni tym wyróżnieniem usłyszeli pod swoim adresem  słowa gratulacji, podziękowań ale także podziwu dla ich postawy i działania. Słowa te do policjantów skierowali m.in.: Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów podinsp. Piotr Kujawa, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała, a także od Kapelan kujawsko-pomorskich policjantów Ks. Prałat Stanisław Kotowski.                          

podinsp. Monika Chlebicz

Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy/ red

Autor nie wyraza zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 6 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)