Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

31 października 2019

„Gwiezdny Krąg” w Krzywoustym. 6 uczniów przeszło do kolejnego etapu

http://www.krzywousty.edu.pl/

http://www.krzywousty.edu.pl/

Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” jest organizowana od 2004 roku przez# Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej, Parlament Europejski oraz sieć Europe Direct. Celem olimpiady jest popularyzacja wiedzy w zakresie historii integracji Europy, zasad funkcjonowania Unii Europejskiej, jak również bieżących wyzwań przed jakimi staje sama Unia.

W dniu 25 października 2019 r. w całej Polsce odbył się szkolny etap jubileuszowej XV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”, w którym nie zabrakło uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Młodzież reprezentująca wszystkie poziomy klas wykazała się rozległą wiedzą i umiejętnościami rozwiązując test wyboru.

Do etapu szkolnego olimpiady „Gwiezdny Krąg” przystąpiło 21 uczennic i uczniów, z których 6 zakwalifikowało się do II etapu - okręgowego. Z dumą i radością informujemy, że nakielskie liceum ogólnokształcące reprezentować będą: Marta Kożuchowska (3 pol), Jan Darul (1 pol), Adam Mika (3 pol), Adrian Nalepa (1 pol), Hubert Olszewski (1 pr) oraz Jarosław Sobierajski (3 pol).

Opiekunem uczniów był nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.

Reprezentantom „Krzywoustego” serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

materiał: Beata Jankowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)