Dziś mamy 22 listopada 2019, piątek, imieniny obchodzą:

31 października 2019

„Gwiezdny Krąg” w Krzywoustym. 6 uczniów przeszło do kolejnego etapu

http://www.krzywousty.edu.pl/

http://www.krzywousty.edu.pl/

Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” jest organizowana od 2004 roku przez# Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej, Parlament Europejski oraz sieć Europe Direct. Celem olimpiady jest popularyzacja wiedzy w zakresie historii integracji Europy, zasad funkcjonowania Unii Europejskiej, jak również bieżących wyzwań przed jakimi staje sama Unia.

W dniu 25 października 2019 r. w całej Polsce odbył się szkolny etap jubileuszowej XV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”, w którym nie zabrakło uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Młodzież reprezentująca wszystkie poziomy klas wykazała się rozległą wiedzą i umiejętnościami rozwiązując test wyboru.

Do etapu szkolnego olimpiady „Gwiezdny Krąg” przystąpiło 21 uczennic i uczniów, z których 6 zakwalifikowało się do II etapu - okręgowego. Z dumą i radością informujemy, że nakielskie liceum ogólnokształcące reprezentować będą: Marta Kożuchowska (3 pol), Jan Darul (1 pol), Adam Mika (3 pol), Adrian Nalepa (1 pol), Hubert Olszewski (1 pr) oraz Jarosław Sobierajski (3 pol).

Opiekunem uczniów był nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.

Reprezentantom „Krzywoustego” serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

materiał: Beata Jankowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40 roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę, to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Zła pogoda opóźnia lot. Jakie prawa mają pasażerowie?

Niekorzystne zjawiska pogodowe, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, zakłócają # pracę lotnisk. Czasem utrudnienia trwają wiele godzin i prowadzą do poważnych opóźnień połączeń, a nawet ich odwoływania.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)