Dziś mamy 20 lipca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

10 kwietnia 2019

„Będę chciała Wam pomóc”. Strażacy spotkali się z Ewą Kozanecką

fot. MM

fot. MM

We wtorkowy wieczorów w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Drzewianowie miejscowi druhowie# spotkali się z Ewą Kozanecką. Głównym celem spotkania było nawiązanie współpracy między jednostką a posłanką.

Zebranych druhów oraz zaproszonych gości, wśród których obecni byli m.in. posłanka na sejm RP VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Ewa Kozanecka, a także mroteccy radni Jarosław Odrobiński oraz Jarosław Okonek - powitał prezes OSP w Drzewianowie Radosław Mrugowski, przytaczając przy tym krótką historię jednej z najstarszych jednostek w powiecie nakielskim. – OSP w Drzewianowie powstała w 1882 roku. Dowodem na to jest m.in. wzmianka w kronice Drzewianowa oraz zabytkowa sikawka konna która ma tabliczkę z 1882 roku. Jesteśmy jednostką, która jest w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym od 2011 roku. W jednostce skupiamy 36 czynnych strażaków, 11 wspierających, 1 honorowego członka oraz Młodzieżową Drużyną Pożarniczą liczącą 27 druhów i druhen. Mamy bardzo dobrze wyszkolonych strażaków, czego dowodem są osiągane przez nich wyniki. Aby osiągać takie sukcesy, potrzeba ciągłego treningu i zaangażowania. Wygrali oni kolejno zawody gminne, powiatowe, a następnie wojewódzkie – które zorganizowano w Jabłonowie Pomorskim. Teraz na przełomie sierpnia/września bieżącego roku nasi druhowie wezmą udział w zawodach ogólnopolskich. Dlatego też potrzebna jest nam pomoc przynajmniej z kilku źródeł - bo żeby dobrze wypaść na tych zawodach i zmierzyć się z najlepszymi drużynami w Polsce, musimy być dobrze wyszkoleni technicznie oraz odpowiednio przygotowani mentalnie i fizycznie, ale też musimy posiadać dobry sprzęt. W związku z tym potrzebne są nam środki finansowe, - to też będzie decydowało o tym, które miejsce zdobędą nasi strażacy. Dodam tylko, że nasza jednostka będzie reprezentowała zarówno gminę Mrocza i powiat nakielski, jak i całe województwo kujawsko-pomorskie – powiedział.

Posłanka po zapoznaniu się z historią jednostki oraz jej ostatnimi osiągnięciami pogratulowała wszystkim druhom, zwracają przy tym uwagę na fakt, iż ich zaangażowanie i osiągnięcia są zasługą nie tylko ciężkiej pracy, ale i pasji oraz zamiłowania do wykonywanej przez nich pracy. – Jesteście tego doskonałym przykładem. Ten ogrom trofeów, które można tutaj zobaczyć mówi sam za siebie. Myślę, że ta współpraca między nami już dzisiaj została zapoczątkowana i mam nadzieję, że uda mi się Waszej jednostce pomóc. Istnieje wiele możliwości wspierania i jeżeli będzie taka konieczność a słyszę, ze jest – to będę chciała Wam pomóc – powiedziała Ewa Kozanecka.

Na spotkaniu poruszono również inne ważne dla mieszkańców tematy – m.in. zaplanowana budowa 24 kurników na terenie sołectwa oraz o budowie ok. 12km odcinka drogi wojewódzkiej Mrocza-Koronowo, o której wspomniał Jarosław Odrobiński. – O remont tej drogi staramy się już od kilku lat i jesteśmy regularnie zwodzeni jako samorząd. Ta droga jest bardzo mocno użytkowana przez mieszkańców gmin Mrocza, Więcbork czy Sępólno Krajeńskie. Dużo wypadków zdarza się na tym odcinku. Prosimy również o Pani głos w tej sprawie do marszałka województwa – zwrócił się do posłanki przewodniczący mroteckiej rady miejskiej.

Na zakończenie spotkania, strażacy zaprosili przybyłych gości do wspólnego zwiedzania remizy. Druhowie zrobili sobie z posłanką pamiątkowe zdjęcia przy wozie strażackim oraz zabytkowej sikawce konnej na znak rozpoczęcia współpracy ich jednostki z Ewą Kozanecką.

Oceń artykuł: 12 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (4)

  Jaroslaw, w dniu 10-04-2019 18:31:08 napisał:

  Pajace i lizodupcy, ale wam przed wyborami obiecują te zawszone pisiory haha

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Dziwne, w dniu 10-04-2019 20:09:58 napisał:

  To smutne że OSP staje się miejscem rozgrywek politycznych...na fotce więcej polityków obecnych i byłych niż druhów

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Józef, w dniu 10-04-2019 22:13:04 napisał:

  Ostatnio widać, że Pani poseł się bardzo uaktywniła (wybory), dużo obiecuje. Słyszę jednak od osób kompetentnych, że z tych obiecanek jeszcze dla społeczeństwa nic nie zrealizowała. Może Drzewianowo będzie pierwsze co zyska na przyjaźni z Panią poseł.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  ww, w dniu 11-04-2019 09:49:47 napisał:

  Jest aktywna, bo zbliżają się wybory i musi wypełnić dzienniczek aktywności nakazany przez prezesa!

  odpowiedz

  • -2 (4)

  obserwator, w dniu 11-04-2019 10:22:59 napisał:

  Jeżeli OSP zyska coś z wyścigu szczurów to tylko z korzyścią dla bezpieczeństwa mieszkańców zachęcam wszystkich do przypominania o swoich potrzebach wzorem OSP Drzewianowo. Nikt nie przyniesie darów na tacy aktywność procentuje, to jest czas gdy można zyskać coś dodatkowo okres przedwyborczy jest nieprzewidywalny i brawa dla tych kto potrafi to wykorzystać

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Obserwator 2, w dniu 11-04-2019 19:05:18 napisał:

  Bardzo wygodna interpretacja dla wykorzystywania OSP dla własnej politycznej autoreklamy i wyrabiania prywatnych układów.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nowoczesny styl
Nowoczesne zabiegi laserowe
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Zabiegi dla panów
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)