Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

30 stycznia 2023

Buty trekkingowe - czym kierować się przy wyborze?

Buty trekkingowe to trwałe i niezawodne obuwie do zadań specjalnych, które# doskonale ochroni Twoją stopę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ponieważ jest zrobione z nieprzemakalnych materiałów. Mając takie obuwie, możesz bezpiecznie wybrać się do lasu, w góry lub na offroad. A czym kierować się przy wyborze butów trekkingowych?

Buty trekkingowe - wysokie czy niskie?

Obecnie na rynku znajdziesz buty trekkingowe z bardziej i mniej zabudowaną cholewką. Modele wysokie świetnie sprawdzą się w zimie, szczególnie gdy na zewnątrz panuje ujemna temperatura i jest dużo śniegu. Obuwie z niższą cholewką to doskonały wybór na letnie i wiosenne dni. Możesz je założyć nie tylko w góry, ale także, gdy wybierasz się na długi spacer po mieście lub okolicznym parku. Niezależnie od wysokości cholewki buty trekkingowe męskie warto mieć w swojej szafie, ponieważ są wygodne i zapewnią Twoim stopom stabilne podparcie. Takie obuwie charakteryzuje się świetną amortyzacją i dobrze dopasowuje się do kształtu stóp. Większość modeli posiada specjalnie wzmocniony przód, żeby chronić palce przed uderzeniem o gałęzie bądź kamienie. Dlatego buty trekkingowe warto zakładać również najmłodszym, by mogli bezpiecznie bawić się na świeżym powietrzu.

Buty trekkingowe - poznaj ich zalety

Nowoczesne buty trekkingowe znakomicie poradzą sobie w każdym terenie. Jeśli podłoże, po którym będziesz się poruszać, jest grząskie, mokre, strome lub kamieniste, to takie obuwie zapewni Ci doskonałą przyczepność i wygodę podczas chodzenia. W wyjątkowo upalne dni możesz zdecydować się na sandały trekkingowe, dzięki którym Twoje stopy nie spocą się i wciąż będą dobrze zabezpieczone przed urazami. Dużym atutem takiego obuwia jest również solidne wykonanie i trwałość. Zamawiając model od sprawdzonego producenta, zyskasz dobrej jakości buty na co najmniej kilka sezonów. Ważne, by dobrze dopasować rozmiar do długości stopy i wysokości podbicia. Dla wielu osób nie bez znaczenia będzie również design i kolor butów. Obecnie bardzo modne są modele czarne z niebieskimi, pomarańczowymi, żółtymi lub czerwonymi wstawkami.

Jak dokonać właściwego wyboru?

Zanim zamówisz wymarzony model, zastanów się, jakie są Twoje potrzeby. Jeśli nie będziesz uprawiać wspinaczki górskiej lub innych ekstremalnych sportów, to możesz się zdecydować na nieco tańsze obuwie bez udogodnień przygotowanych z myślą o wyczynowych sportowcach. Buty trekkingowe nie mogą być za luźne ani za ciasne. Zwróć też uwagę czy wybrany model ma wygodne zapięcie oraz sprawdź, z jakich materiałów został wykonany. Na wycieczki górskie warto mieć obuwie z oddychająca membraną zrobioną z atestowanych tkanin. Alternatywą dla modeli trekkingowych mogą być buty do biegania damskie, ponieważ są nieco lżejsze i też dobrze amortyzują wstrząsy. Jednak obuwie do biegania często nie jest wodoodporne i zwykle nie posiada dodatkowej ochrony w okolicach kostki i palców.
Buty trekkingowe to świetny wybór dla osób aktywnych, które lubią długie piesze wędrówki po dzikich terenach. Producenci dokładają wszelkich starań, żeby każdy kolejny model jeszcze lepiej chronił stopy i pozwalał użytkownikom osiągać doskonałe rezultaty. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, sprawdź ofertę w profesjonalnym sklepie obuwniczym i przekonaj się, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze. 

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany 

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Przybij Piątkę z CSWOT". Bieg terenowy z przeszkodami

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej #zaprasza wszystkich biegaczy na wyjątkowy bieg terenowy pod nazwą „Przybij Piątkę z CSWOT”, który odbędzie się już 25 maja br. na terenie Gospodarstwa Szkółkarskiego Bielawy.

(czytaj więcej)
0

Leczenie boreliozy metodą ILADS. Nałożono pierwszą karę pieniężną

Podsumowanie działań Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie leczenia# boreliozy metodą ILADS i pierwsza kara pieniężna nałożona w tej sprawie.

(czytaj więcej)
0

Dzień Mostowca. "Znani i szanowani na całym świecie"

Nieco ponad 10 tys. obiektów mostowych znajduje się #w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ich łączna długość wynosi ok. 570 km, a powierzchnia to ok. 8,4 mln m². Wiele z tych mostów zaliczanych jest do wyjątkowych dzieł sztuki inżynieryjnej. Nie mogłyby jednak powstać, gdyby nie praca wybitnych specjalistów. 18 maja obchodzimy Dzień Mostowca.

(czytaj więcej)
0

Dokumentacja medyczna na żądanie pacjenta. Zapadł wyrok

Udostępnianie dokumentacji medycznej – placówka medyczna ma obowiązek #wysyłki pacjentowi, na jego żądanie, dokumentacji medycznej pocztą. Sąd potwierdza stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta.

(czytaj więcej)